Eurobasket: Hrvatska bolja i od Rumunjske

0

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija ostvarila je i drugu pobjedu na Europskom prvenstvu. U Cluj-Napoci je nadigrala domaćina C skupine, Rumunjsku.

Za razliku od dvoboja s Mađarskom, riješenog tek u posljednjoj četvrtini, izabranici Ace Petrovića elegantno su riješili domaćina sa 74:58 (20:12, 22:17, 15:13, 17.16).

Uvodne četiri minute nisu obećavale tako povoljan rasplet. Rumunjska je povela 10:0. No nakon minute odmora uslijedio je hrvatski odgovor – serija 28:2 u sljedećih 7 i pol minuta! Rumunjska se još dva puta spustila ispod 10 poena zaostatka (30:21 u drugoj i 49:40 sredinom treće četvrtine), ali to je bilo sve. Pred kraj je bilo maksimalnih plus 18 za Hrvatsku, koja će u ponedjeljak igrati s Crnom Gorom.

Dario Šarić i Bojan Bogdanović proveli su po 32 minute u igri. Bogdanović je zabio 21, Šarić 11 poena uz 10 skokova, Žorić je dodao 10 poena, a Popović pogodio tri trice bez promašaja.

Španjolska je razbila Češku s 93:56, a Crna Gora Mađarsku sa 72:48. Španjolska i Hrvatska imaju po dvije, Crna Gora i Češka po jednu pobjedu, dok su Rumunjska i Mađarska upisale po dva poraza. Prve četiri reprezentacije ulaze u osminu finala.