Futsal Liga prvaka – treći poraz Novog vremena Apfel

0

I u trećoj utakmici skupine C Elitne runde Lige prvaka u Lisabonu malonogometaši Novog vremena Apfel doživjeli su poraz. Nakon 5:0 od Benfice i 6:0 od Sportinga Makarani su s 3:1 izgubili od Sibirjaka, doprvaka Rusije.
Novo vrijeme pružilo je najbolju partiju u portugalskoj prijestolnici, ali to nažalost nije bilo dovoljno za bod(ove). Igor Osredkar doveo je hrvatskog prvaka u vodstvo u drugom poluvremenu, no s tri pogotka u zadnjih osam minuta Rusi su preokrenuli rezultat u svoju korist. Ključni faktori bili su veća fizička moć ruskog sastava, njegova dulja klupa i šesti prekršaj na dvije minute prije kraja kojim je Sibirjak dobio kazneni udarac s 10 metara pri rezultatu 1:1. Siguran realizator bio je 42-godišnji Joan, trostruki klupski prvak Europe i prvak svijeta s Brazilom.

Užasno mi je krivo i razočaran sam. Imali smo poklon za otići na 2:0, ali naš kapetan nije gurnuo pas ili pucao na prazan gol. Otprije nemamo Dudua, a uz ozljede Lucasa i Andrijaševića fizički smo pali i nismo imali odgovor na njihovu igru s golmanom-igračem. Momci su dali sve, ali u ovom trenutku to nije dovoljno. Napravili smo glupe prekršaje u početku, a peti i šesti možda su prestrogo dosuđeni. No, tad smo već bili u evidentnom padu i pobjeda Sibirjaka je zaslužena, rekao je Teo Strunje, trener Novog Vremena.

Vratar Filip Bašković bio je najbolji u redovima hrvatske momčadi, koju je sjajnim obranama dugo držao u igri. Poslije utakmice je rekao: Parirali smo im pola sata, ali dalje nije išlo. Vidi se razlika u kvaliteti. Iskustvo iz Lisabona sigurno će nam pomoći u domaćem prvenstvu.

Ukupan dojam možda će pokvariti pogled na ljestvicu koji kaže da Makarani imaju tri poraza uz gol-razliku 1:14, no objektivno su se jedino protiv Sibirjaka mogli tražiti bodovi. Drago mi je što smo postigli barem gol, čak i bili blizu bodovima. Ovo je za nas vrhunska škola iz koje možemo puno toga naučiti. Najviše kaskamo na fizičkom planu. Mi smo amaterska momčad i kad dođemo među vrhunske profesionalce osjetimo nemoć kako utakmica odmiče, smatra Strunje.

Duje Bajrušović također je djelovao razočarano, ali i iscrpljeno. Kakav će tek biti u utorak navečer kada bi se trebao vratiti kući nakon još jednog dugog putovanja od 3500 kilometara vlakom, autobusom i automobilom, sve zbog straha od letenja. Kod 1:0 promašili smo dva zicera, šteta. Bilo bi lakše ići kući s pobjedom. Odigrali smo više nego korektno. Zadnjih 8-9 minuta nas nekoliko koji smo izvukli većinu susreta više nismo mogli izdržati. Hvatali smo zrak i dogodilo nam se najgore. Duje je dodao da je i sam nastup u Lisabonu bila velika stvar za klub. Puno još trebamo raditi da bismo došli do ranga Benfice i Sportinga. To su profesionalci koji treniraju dvaput dnevno i žive samo od futsala, imaju vrhunske uvjete… Mi imamo samo četiri profesionalca, to je velika razlika, ali daj Bože da opet budemo prvaci pa da se vratimo u Ligu prvaka.

Vedran Kazazić je dodao: Bili smo ravnopravni sa Sibirjakom, čak i bliži pobjedi, iako su oni klasa iznad nas. Prosuli smo pobjedu koja bi nam mnogo značila. Idemo dalje, ovo nam je bilo veliko i nezaboravno iskustvo. Okrećemo se domaćem prvenstvu, želimo opet biti prvaci.