Gračanovi izabranici poraženi u Karvini

0

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija pretrpjela je prvi poraz u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Izabranici Nenada Gračana u Karvini su izgubili od Češke s 1-2.

Prva dva gola pala su na isti način – glavom nakon kornera u desne rašlje. U 13. minuti je poentirao Liška na ubačaj Knezlika s desne, a u 63. je izjednačio Duje Ćaleta-Car nakon centaršuta Halilovića s lijeve strane. Presudio je u 71. minuti Hašek nakon što je Trubač povukao kontru i prevario Šimića.

Grčka ima 16 bodova, Hrvatska 13, a Češka 10 i utakmicu manje. U utorak će igrati Grčka-Češka i Hrvatska-Moldavija. Pobjednik skupine igrat će dogodine na Europskom prvenstvu u Italiji, a 4 od 9 drugoplasiranih reprezentacija razigravat će za preostala dva mjesta.