Hajduk-Dinamo 3:2, juniori jesenski prvaci!

0

Hajduk je s 3:2 svladao Dinamo u zaostalom derbiju 5. kola Hrvatske nogometne lige juniora. Hajduk će tako prezimiti na prvom mjestu, s četiri boda prednosti.

Hajduk je u 11 kola osvojio 27 bodova, a Dinamo, Rijeka i Slaven Belupo po 23. Vodeći kvintet zaključuje Osijek koji ima 21 bod.

Hajduk je u prvom poluvremenu bio puno bolji od Dinama i okrunio to s dva lijepa gola. Michele Šego je u 24. minuti prošao kroz obranu Dinama kao nož kroz maslo i zabio za vodstvo bijelih. Tri minute kasnije, Blagaić je gurno loptu Čančaru u for, lijevi bek Hajduka je projurio pored Tomaškovića i, dok se vratar Kotarski spremao na centaršut, zabio loptu u njegov bliži kut.

Roko Baturina se u 40. minuti othrvao Ševelju na desnoj strani kaznenog prostora Hajduka i ostao sam ispred Matijaša, ali je poslao loptu pored suprotne stative. Bila je to najava bolje igre Dinama u drugom poluvremenu, pri čemu je svoju ulogu odigrala i bura. U 50. minuti Briški je pogodio glavom nakon ubačaja Kneževića, ali je bio u zaleđu. Hajduk je potom mogao riješiti utakmicu, lijepu akciju Šege i Bajića dobrim je udarcem zaključio Blagaić, ali je Kotarski ispod grede izvadio loptu u korner. Dinamo je smanjio u 62. minuti. Tolić je izveo korner s lijeve strane, a Antonio Marin glavom proslijedio loptu u suprotne rašlje. U 75. minuti Dinamo je izjednačio. Kapitanović je probio desni bok, prošao do gol-aut linije, vratio loptu u srce kaznenog prostora, a Baturina je zakucao u mrežu. Kad se činilo da i jedni i drugi čekaju kraj, Radić je poslao loptu iz svoje polovice prema kaznenom prostoru Dinama, Nejašmić je istrčao kontru, Kotarski krenuo prema njemu, ali je Šutalo s leđa sapleo veznog igrača Hajduka, a šibenski sudac Dario Kulušić bez oklijevanja pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Šego, poslao je loptu u golmanovu desnu dok je Kotarski otišao u svoju lijevu stranu. Čim se krenulo s centra odsviran je kraj i Hajduk je proslavio pobjedu i jesenski naslov.

Jako sam sretan zbog ovoga. Naravno da smo se Nejašmić, Palaversa i ja vratili iz B momčadi pomoći svojima. Analizirali smo Dinamo cijeli tjedan do najsitnijih detalja, stvarno smo se dobro pripremili za derbi. Mislio sam na kraju da će ostati neriješeno, ali smo davali sve od sebe do samog kraja i nagrađeni smo tim jedanaestercem u posljednjoj minuti. Nije mi bio problem pucati penal. Sad idemo slaviti, imamo dva slobodna dana, pa kup-utakmicu s Hrvatskim dragovoljcem i onda na zasluženi odmor, rekao je za Radio Dalmaciju dvostruki strijelac Michele Šego.

Moramo čestitati domaćinima, bili su bolji, imali su više prilika. Ostaje žal jer smo se uspjeli vratiti s dva gola zaostatka, imali smo nesreću što nam se pred kraj ozlijedio jedan igrač, a više nismo imali pravo na zamjenu. To ne umanjuje zasluženost pobjede Hajduka, a našim dečkima ostaje da izvuku pouke jer smo primili pomalo nesvakidašnje golove. Previše je individualnih grešaka, nesnalaženja u komunikaciji. Prosječan gledatelj je vjerovatno zadovoljan, pet golova, puno preokreta, zanimljivih situacija. Ali ja kao trener ne mogu biti zadovoljan. Oni jesu mladi dečki, ali su u određenim situacijama imali dječje reakcije. Ako želimo da za šest mjeseci dođu u seniorski nogomet, onda takvim reakcijama nema mjesta, izjavio je Tomislav Rukavina, koji je dio svoje igračke karijere proveo u Hajduku (52 službena nastupa, dva osvojena prvenstva i jedan gol, Dinamu u superkupu 2003. u svom prvom nastupu za bijele).

Utakmica je bila jako teška. Dinamo stvara višak na krilnim pozicijama, a to se može braniti na dva načina – visokim presingom ili dubokom obranom. Svjesni smo da nam kroz sredinu teško mogu zabiti gol. Dobro smo to odradili, iako je Dinamo drugi gol dao nakon prodora po boku. Vjerovali smo da neće biti bure, nažalost se raspuhala pa nismo u nastavku mogli izaći kroz pas-igru, a Dinamo je bio bolji u kontroli dugih lopti pa nas je uz buru stavio u nezgodnu situaciju. U prvom poluvremenu smo bili bolji mi, u drugom oni, na kraju je Radić poslao fenomenalnu dubinsku loptu, penal je bio čist, a Šego ga je jako lijepo zabio. Djeca su zaslužila ovo prvo mjesto, nadam se da će tako nastaviti i na proljeće, kazao je trener Hajdukovih juniora Mario Despotović.