Hajduk dobio Zrinjski s dva gola Ohandze

0

Hajduk je u utakmici za 3. mjesto na 28. Memorijalu Andrija Anković u Gabeli pobijedio mostarski Zrinjski s 2:1, a oba gola je dao Franck Ohandza. Za razliku od utakmice s GOŠK-om u petak, Hajduk je nastupio u najjačem mogućem sastavu.

U 15. minuti Borja Lopez je tukao glavom nakon kornera Tome Bašića, ali je umjesto mreže pogodio gredu. Dvije minute kasnije Handžić je pogodio gredu Letičina gola, a udarac Čirjaka je Lopez odbio s gol-crte. Lopez je bio u glavnoj ulozi i u 62. minuti kada je pucao glavom sa 7 metara, ali se iskazao vratar Soldo. Minutu kasnije, Said je presjekao loptu, a Ohandza utrčao u šesnaesterac i pogodio za vodstvo Hajduka. Već u 66. Zrinjski je izjednačio, glavom je poentirao Aćimović. Hajduk je propustio još nekoliko dobrih prilika, a onda se opet ukazao Ohandza i u 83. minuti riješio utakmicu.

Hajduk je nastupio u sastavu LeticaJuranović, Nižić, Lopez, FomitschowT. Bašić, Radošević, HamzaGyurcso, Said, Ohandza. Zanimljivo, trener Željko Kopić u 90 minuta nije napravio niti jednu izmjenu!

Prije početka utakmice kapetan Hajduka Zoran Nižić, legendarni igrač Zvonko Bego i klupski kroničar Jurica Gizdić su postavili vijenac ispred spomen-ploče legendarnog napadača Hajduka Andrije Ankovića u čiju se čast igra ovaj Memorijalni turnir. Anković je osvajač zlatne olimpijske medalje s Igara u Rimu 1960., a za Hajduk je odigrao 178 službenih utakmica i zabio 78 golova.