Hajduk i dalje bez pobjede

0

Slaven Belupo i Hajduk u Koprivnici su odigrali 1:1 pa ni jedni ni drugi ni nakon 6. kola HT Prve hrvatske nogometne lige još ne znaju za pobjedu.

Poveo je Slaven Belupo u 17. minuti nakon akcije koju je začeo Bogojević, Bongongui je produžio udesno za Mateasa Delića koji je kroz noge Posaveca pogodio njegov bliži kut. Delić je 24. veljače zabio za prvu, povijesnu pobjedu Slavena na Poljudu.

Izjednačio je Jairo u 33. minuti. Gyurcso je izveo korner s desne strane, a Brazilac je pravovremeno skočio u srcu domaćega kaznenog prostora i precizno pogodio suprotni kut. Hajduk je u drugom poluvremenu bio puno bolji, ali je Gyurcso u 72. minuti pogodio stativu, a udarac Jurića tri minute kasnije odbio je Marković.

Bio je to čak 15. remi Slavena i Hajduka u Koprivnici u HNL-u. Hajduk je slavio 9, a Slaven 7 puta. Hajduk je tako ostao 8. s tek 4 boda, koliko ima i Slaven na 7. mjestu, ali s utakmicom manje. Ako Istra 1961 u nedjelju u Puli pobijedi Goricu, Hajduk će pasti na pretposljednje, 9. mjesto, iza njega će ostati samo Rudeš.

Nismo dobro ušli u utakmicu, nismo bili pravi u duelu, izostala je agresivnost u tih prvih 15-20 minuta. Kako je prvo poluvrijeme odmicalo dizali smo se, u poluvremenu napravili taktičke preinake i u nastavku dominirali uz veliki broj prilika koje nažalost nismo iskoristili. I u Zaprešiću i u Koprivnici pokazali smo tendenciju napadačke igre, momci rastu i usvajaju zahtjeve, ali nedostaje nam golova i bodova, izjavio je trener Hajduka Željko Kopić.