Hajduk iz poraza u pobjedu!

0

Hajduk je u Vinkovcima svladao Cibaliju s 2:1 u 19. kolu Hrvatske nogometne lige. Hajduk je bio pred porazom, da bi se u nadoknadi ukazao Marko Futacs i zabio dva gola.

Već se činilo da će Hajduk pretrpjeti i treći uzastopni poraz s tri različita trenera u posljednje tri utakmice na tri gostovanja. Eliminacija od Splita u Kupu (1:2 nakon produžetka) presudila je Marijanu Pušniku, potom je Slaven Belupo u Koprivnici svladao bijele pod vodstvom Marka Loze (2:1), a Joan Carillo je debitirao u Vinkovcima i – slavio istim omjerom!

Domaćin je poveo krajem prvog poluvremena. Kontru je po desnoj strani povukao Baša, odigrao s Pervanom koji je gurnuo loptu iza leđa Hajdukove obrane, a Baša je izbjegao zaleđe, izašao sam ispred Kalinića i plasirao loptu u njegov donji desni kut. U 39. minuti su Hajdukovci opkolili suca Frkovića koji je svirao prekršaj u napadu Hamze Barrya na Žderiću u situaciji koja je “mirisala” na jedanaesterac za goste.

U 76. minuti Cibalia je ostala s igračem manje. Pocrvenio je Šimunac nakon što je udario Lorenca Šimića, a prethodno je već imao opomenu zbog brutalnog starta na Hamzi (Hamza je zbog ozljede pri tom startu morao iz igre). U 87. minuti je isključen i Filipović, s leđa je povukao Maganta i zaslužio drugu opomenu u nepune tri minute. Hajduk u 90 minuta nije uspio zabiti uvjerljivo najslabijoj momčadi lige. Cibalia je u 18 kola primila čak 40 golova (od čega 8 od Hajduka), a prva sljedeća je Istra s 26 primljenih golova na pola prvenstva. A onda se u pet minuta nadoknade sve okrenulo.

Hajduk je dugim nabacivanjima na rub kaznenog prostora tražio svoju priliku i dočekao je u 91. minuti kad je Futacs volejem s petnaestak metara odbijenu loptu poslao u donji lijevi kut Matkovića. Dvije minute kasnije Mađar je na isti način pogodio gotovo na isto mjesto i Hajduk od poraza odveo u pobjedu. Zaiskrilo je u posljednjim sekundama, sudac Frković je isključio Jeffersona i Čuljka, pa je Cibalia okončala susret s 8 igrača.

Hajduk će zbog isključenja Jeffersona i žutih kartona Hamze i Futacsa biti znatno oslabljen u derbiju s Dinamom na Poljudu sljedeće subote u 15 sati.

Hajduk je igrao u sastavu: KalinićJuranović, Nižić, Šimić, MemollaJefferson, Kožulj (od 46. Erceg) – Tudor (od 64. Maganto), Hamza (od 60. Said), VlašićFutacs.