Hajduk u Osijeku poveo pa u zadnjim sekundama izgubio!

0

U derbiju 8. kola Hrvatske nogometne lige, pred 7640 gledatelja na Gradskom vrtu Osijek je svladao Hajduk s 2:1 golom Erosa Grezde u posljednjim sekundama susreta.

U 3. minuti Lopa je iz slobodnog udarca zaprijetio Stipici, koji je loptu izvadio ispod grede u korner. U 12. minuti Hajduk je imao prvu priliku. Juranović je ubacio, Erceg sa 7 metara iz voleja pucao, ali je Malenica odbio loptu. U 23. minuti Ejupi je izbio sam pred Stipicu, idealno ga je uposlio Mioč, ali je Stipica nogom odbio loptu u korner. Barać je nakon kornera glavom poslao loptu u gredu, odbijenu loptu Ejupi je uputio prema golu, ali je Juranović odbio s crte! U 26. je Erceg dodao za Tudora čiji je udarac s ruba kaznenog prostora blokirao Barać. Tudor je i u 29. minuti oprobao udarac s dvadesetak metara, ali nije bio precizan. U 42. minuti je Boban s lijeve strane oštro ubacio u peterac, ali je Stipica ukrotio loptu.

U 48. minuti Ejupi je pored Memolle s 5 metara sproveo ubačaj s lijeve strane pored suprotne stative Stipice. Minutu kasnije Erceg je ukrao loptu domaćoj obrani, odigrao s Tudorom, čiji je udarac Malenica odbio u korner. Izveo ga je s desne strane Savvas, na prvoj stativi je Nižić na pet metara nadskočio Ejupija i Baraća i zabio svoj treći gol ove sezone. Hajduk je vodstvo odmah prosuo, čim se krenulo s centra u 51. minuti Boban je prošao po desnoj strani, Ejupi vratio petom za debitanta u dresu Osijeka, prinovu iz norveškog Haugesunda Harisa Hajradinovića, koji je s ruba kaznenog prostora pogodio za 1:1. U 53. je Bočkaj iz slobodnog udarca s 30 metara gađao lijeve rašlje Stipice, ali nije pogodio. Zagrebački sudac Mlakar udaljio je u 60. minuti s klupe trenera Hajduka pa je Joan Carillo ostatak dvoboja odgledao s tribine. U 66. je Bočkaj nakon kornera mogao dovesti Osijek u vodstvo, ali je Stipica obranio. U 84. je još jedno pojačanje u prvom nastupu za Osijek umalo poentiralo. Tukao je iz srca kaznenog prostora Mirko Marić, ali je Stipica opet bio na visini zadatka. U 90. minuti sudarili su se Erceg i Malenica, obojica su ostali ležati u kaznenom prostoru, a Mlakar je dosudio prekršaj na domaćem vrataru. U 93. minuti Osijek je došao do pobjede. Izgubljena lopta na centru urodila je kontrom koju je povukao Boban po desnoj strani, Lukić je proslijedio do Grezde koji je rutinski poentirao. Čim se krenulo s centra, Mlakar je odsvirao kraj.

Hajduk je nastupio u sastavu: StipicaJuranović, Nižić, Lopez, MemollaSavvas, RadoševićTudor (od 75. Kožulj), Hamza (od 88. Šehić), ErcegSaid (od 71. Ohandza).