Hajduk pobijedio Istru 3:1

0

U zadnjem susretu 16. kola Prve HNL  su nogometaši Hajduka u Puli su pobijedili Istru rezultatom 3-1 (3-0)  i došli na drugo mjesto ljestvice.

Novi trener Hajduka Željko Kopić startao je pobjedom, a utakmica je bila riješena već u prvom poluvremenu kojeg je Hajduk zaključio s tri gola prednosti.

Već u 8. minuti Splićani su poveli pogotkom Borje Lopeza. U 42. i 43. Ante Erceg zabija za 2:0, a minutu kasnije Ahmed Said za 3:0 i rješenje utakmice.

U 66. minuti je smanjio Makedonac Tome Kitanovski atraktivnim udarcem s 18 metara pod gredu.

Na ljestvici vodi Dinamo s 40 bodova, Hajduk i Osijek imaju po 28, a Istra 1961 je pretposljednja s 13 bodova, dva više od Rudeša.

U 17. minuti došlo je do kratkog prekida utakmice kada je Torcida , s tribine na kojoj je bila izvješena poruka: “Odgovornost, a ne demagogija“, zasula teren bakljama . Pirotehniku je popratilo uvredljivo skandiranje kojim su navijači Hajduka izrazili nezadovoljstvo nedavnim utakmicama.

Krilni igrač bijelih, Fran Tudor , u ovoj je utakmici upisao stoti nastup za Hajduk.