Hajduk pobijedio Slaviju

0

Hajduk je u prvoj utakmici sezone i utakmici 2. kola kvalifikacija za UEFA Europa ligu minimalno pobijedio Slaviju s 1:0.Jedini gol postigao je Ahmed Said.

Hajdukov trener Željko Kopić: ‘U prvom dijelu smo imali puno problema s tempom na lopti, okretanjem strana, nismo previše toga kreirali. I zbog terena smo previše lopte usmjeravali prema nazad jer smo htjeli siguran pas, ali taj je pas omogućio protivniku da bude defanzivno stabilan. U nastavku smo uveli Saida da sačuva posjed i budemo opasniji, a onda i Tomu. Protivnik je malo kondicijski pao, mogli smo po prikazanom u drugom poluvremenu zabiti još neki gol, ali pokazali smo da smo kvalitetniji i vjerujem da ćemo izboriti prolaz u sljedeći krug.’

Zoran Nižić asistirao je za pobjednički pogodak Ahmeda Saida: ‘Jako teška utakmica, teren je bio katastrofalan. Sve što smo radili na pripremama nismo uspjeli večeras prezentirati. Bili smo strpljivi. Lakše se ekipi braniti kada je ovakav teren. Mislim da smo ostvarili dobar rezultat s obzirom na sve i da smo bolja ekipa. Kao i uvijek hvala navijačima na podršci, nadam se da ih nismo razočarali.’