Hajduk u polufinalu Kupa!

0

Hajduk se plasirao u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa pobjedom u Gradskom vrtu protiv Osijeka s 3:1.

Osijek i Hajduk su pred oko 3.000 gledatelja na stadionu Gradski vrt odigrali odličnu utakmicu.

U 39. minuti sjajno je po lijevoj strani prošao i ubacio Ante Erceg, a lopta je došla na desnu nogu Francka Ohandze koji volejem svladao Antolovića.

Osijek je izjednačio u 59. minuti preko Mirka Marića. Međutim, svega devet minuta kasnije Hajduk ponovno vodi. Toma Bašić je ubacio iz kornera, a Zoran Nižić zabio glavom za 2:1.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika riješio je Ante Erceg u trećoj minuti sudačke nadoknade kada je zaobišao vratara Marijana Antolovića i uz manje poteškoće s 20-ak metara poslao loptu u praznu mrežu.

Hajduk se tako u polufinalu Kupa priključio Dinamu koji je eliminirao Istru a preostala dva sudionika polufinala saznat ćemo nakon što četvrtfinalne dvoboje odigraju Rudeš i Lokomotiva (30. studenog) te Inter Zaprešić i Rijeka (13. prosinca).

Finalna utakmica Kupa igra se 23. svibnja u Vinkovcima.