Hajduk poražen u gostima kod Gorice 3:0

0

Nogometaši Hajduka poraženi su u Velikoj Gorici  od Gorice reuzltatom 3:0, u utakmici 31. kola Prve hrvatske nogometne lige.

Nogometaši  Gorice drugi  put ove sezone slavili su u susretima s Hajdukom, kojeg su pobijedili i u četvrtom kolu na Poljudu sa 2:0, dok su preostala dva prvenstvena susreta završila bez pobjednika.

Pobjednik dvoboja mogao je biti riješen već u prvih 15 minuta u kojima su domaćini stvorili tri izrazite prigodne za pogodak od kojih je onu u 11. minuti iskoristio Miya i doveo domaće u vodstvo.

Do kraja poluvremena Hajduk je imao terensku inicijativu ali nije stvorio niti jednu izrazitu prigodu za postizanje gola.

U prvoj akciji u drugom poluvremenu Miya koristi zbunjenost u obrani gostiju i iz blizine u 47. minuti postiže svoj drugi gol, kojim je potvrdio zasluženu pobjedu Gorice.

Hajduk je i drugom dijelu utakmice imao više loptu u svom posjedu, ali su domaćini iz kontranapada  stvorili nekoliko izglednih prigoda iz kojih su mogli Hajduku nanijeti i uvjerljiviji poraz.

Ovom pobjedom Gorica s 49 bodova zauzima peto mjesto sa samo bodom manje od Hajduka i trećeplasiranog Osijeka.

Susret je odigran na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici, a sudio je pred 1.200 gledatelja Batinić iz Osijeka.

Strijelci: 1-0 Miya (11), 2-0 Zwolinski (45pen), 3-0 Miya (47)