Hajduk poslao Rudeš u drugu ligu, Caktaš na vrhu strijelaca

0

Nogometaši Hajduka nadigrali su Rudeš u Kranjčevićevoj s  4:1 u dvoboju 34. kola hrvatskog prvenstva. Junak susreta bio je trostruki strijelac za Splićane Mijo Caktaš, koji je s ukupno 17 pogodaka ove sezone zasjeo na prvo mjesto ljestvice strijelaca Prve HNL.

Bijeli su poveli 2:0 golovima Caktaša u 17. i 57. minuti. Na 1:2 smanjio je Bjelorus Vitali Lisakovič u 62. minuti, no već u 65. minuti Hajduk povećava vodstvo na 3:1, a strijelac je ponovno Caktaš. Samo minutu poslije Libanonac Bassel Zakareia  Jradi postavlja konačnih 4:1 za Hajduk, koji je ovom pobjedom pobjegao četvrtom Osijeku na tri boda prednosti.

Posljednji Rudeš je porazom ostao bez teoretskih šansi za ostanak u prvoligaškom društvu.