Hajduk pregazio Goricu u gostima

0

Hajduk je u 22. kolu Hrvatski Telekom Prve lige slavio u Velikoj Gorici protiv Gorice s 4:0 (2:0). Tako je za bod preskočio Rijeku i Osijek te se primakao na 2 boda vodećem Dinamu koji ima utakmicu manje.

Hajduk je poveo već u 3. minuti. Melnjak je izborio slobodni udarac koji je s lijevog krila izveo Krovinović. Na suprotnoj strani kaznenog prostora sam je ostao Portugalac Ferro i s 5 metara glavom zakucao loptu u mrežu. Ferro je u ponedjeljak potpisao za Hajduk, u utorak odradio prvi trening na Poljudu, a praktički u prvom dodiru s loptom zabio gol.

Krovinovićev slobodni udarac donio je i drugi gol Hajduku. Loptu je u kaznenom prostoru Steenvorden dirao rukom, promaklo je to sucu Pejinu, ali je na intervenciju VAR-a pogledao snimku i pokazao na bijelu točku. Livaja je bio siguran za 2:0.

U 57. minuti smo vidjeli najljepšu akciju na utakmici. Krovinović je dao za Livaju koji je pronašao Mlakara. Slovenac je pobjegao Steenvordenu i pogodio. Pomoćni sudac je digao zastavicu, ali je VAR provjera potvrdila pogodak za 3:0.

U 82. minuti Livaja je okrunio akciju dva pričuvna igrača. Sahiti je prošao po lijevoj strani, njegov je ubačaj na drugoj stativi dočekao Mikanović i jednim dodirom povratno proigrao Livaju koji je isprve preciznim udarcem pogodio donji lijevi kut domaćeg gola.

Hajduk je igrao u sastavu: Kalinić – Elez, Katić, Ferro (od 86. Simić) – Lovrenčić (od 75. Mikanović), Grgić Atanasov (od 75. Sahiti), Melnjak (od 46. Čolina) – Krovinović – Livaja, Mlakar (od 60. Ljubičić).