Hajduk razbio Rostov u generalci pred novu sezonu

0

Hajduk je u austrijskom Judenburgu nadigrao ruski Rostov s 4:0 u generalnoj provjeri pred početak nove sezone. Hajduk je tako pripreme zaključio bez poraza, uz samo jedan remi i 7 pobjeda.

Protokol je u 22. minuti načeo Hamza Barry. Gyurcso mu je dodao loptu, a Gambijac je s 25 metara naciljao lijevi kut Abajeva. U 33. je Rostov imao jedinu pravu priliku. Sigurdarson je idealno uposlio Jusupova koji je iskosa s lijeve strane s pet metara promašio vrata. Minutu kasnije, Juranović je iz auta ubacio u kazneni prostor gdje je Ivanovski povučen za dres, a Caktaš je sigurno realizirao kazneni udarac. U 39. minuti poentirao je i Mikulić na asistenciju Gyurcsa, ali je označeno dvojbeno zaleđe.

Na isteku sata igre Gyurcso je u kaznenom prostoru Rostova uzeo loptu neopreznom Kalačevu, a Ivanovski ju je proslijedio u suprotni, vratarev donji lijevi kut. Konačan omjer postavio je Gurcso u 70. minuti. Tudor je prošao po desnom krilu i idealno ubacio za Mađara koji s druge stative nije imao težak zadatak.

Hajduk je igrao u sastavu: Posavec – Juranović, Mikulić, Lopez (od 60. Memolla), Fomitschow (od 76. Bradarić) – Palaversa (od 60. Nejašmić), Hamza (od 76. Jurić), Caktaš – Tudor (od 76. Kreković), Ivanovski (od 60. Delić), Gyurcso (od 76. Špikić).