Hajduk remizirao s Grasshopperom u prvoj pripremnoj utakmici

0

Hajduk je odigrao 1:1 sa švicarskim Grasshopperom. Golom Mije Caktaša Bijeli su izbjegli poraz u prvoj od četiri pripremne utakmice u turskom Beleku.

Hajduk je prvu lijepu akciju složio u 25. minuti kad su Juranović i Jairo gurnuli Blagaića samog pred protivnička vrata. Iskazao se vratar Grasshoppera Salvi. U 60. minuti je Caktaš iz slobodnog udarca progirao Jakoliša koji je ciljao suprotni kut, ali nije pogodio. Grasshopper je poveo u sljedećem napadu. Nakon slobodnog udarca s desne strane, obrana Bijelih zaboravila je na Mmoha koji je izbliza svladao Blaževića.

U 68. je Čolina presjekao loptu na protivničkoj polovici terena, sjurio se u kazneni prostor s lijeve strane, ali ni njegova prizemna dijagonala nije išla u okvir gola. U 77. je vratar švicarske momčadi sjajno odbio u korner Teklićev volej. U kontri je Blažević obranio zicer Mmohu. Inicijativa Hajduka urodila je plodom pet minuta prije kraja. Teklić je gurnuo loptu u kazneni prostor, Caktaš je pravovremeno utrčao i rutinski plasirao loptu u mrežu za 1:1.

Hajduk će do kraja priprema odigrati još tri utakmice. Mađarski Honved testirat će momčad Igora Tudora u petak, Vardar iz Sjeverne Makedonije u ponedjeljak, a ukrajinski Dinamo Kijev dan prije povratka u Split, u petak 24. siječnja.

Hajduk (prvo poluvrijeme): Ljubić – Ismajli, Bradarić, Radić – Nejašmić – Juranović, Blagaić, Jradi, Dolček – Jairo (od 29. Kreković), Eduok.

Hajduk (drugo poluvrijeme): Blažević – Vučur, Dellova, Kalik – Hamza – Tahiraj, Jurić, Caktaš, Čolina – Teklić, Jakoliš.