Hajduk slavio u Zaprešiću, Caktaš zabio 2!

0

Hajduk je zaključio sezonu pobjedom protiv Intera u Zaprešiću s 4:1 (0:0). Mijo Caktaš je s 2 gola preuzeo vrh ljestvice strijelaca.

U prvom dijelu nije bilo pogodaka. U prvih 5 minuta nastavka Vušković je dobio dva žuta kartona. Trener Tudor je odgovorio dvostrukom zamjenom. Prethodno je već u prvom poluvremenu ozlijeđenog Mujakića zamijenio Dolček.

U 57. minuti je Caktaš osvojio loptu na sredini terena, povukao je do ruba kaznenog prostora i od vratnice pogodio za 1:0. Bio je to njegov 19. gol čime je izjednačio svoj lanjski učinak u prvenstvu. Tada je bio prvi strijelac lige, a sada je dostigao Mirka Marića iz Osijeka.

U 64. minuti Dolček je uputio centaršut s lijeve strane, a Grgić pogodio vlastitu mrežu za 2:0. Brojčani odnos snaga izjednačen je kad je Soldo u 70. minuti dobio drugi žuti karton. Iskoristio je to Caktaš i u 75. minuti na pas Jradija povisio svoj konto na 20. U nadoknadi se u strijelce upisao i Jradi lijepim udarcem izvana. Na kraju je Andrić iz slobodnog udarca s 18 metara svladao Posaveca i dao počasni gol za oproštaj Intera od Prve lige.

Hajduk je igrao u sastavu: Posavec – Juranović, Dimitrov, Vušković, Nejašmić (od 31. Dolček) – Jradi, Jurić (od 77. Nejašmić), Čuić (od 53. Radić), Caktaš – Jairo, Eduok (od 53. Kreković).