Hajduk slavio u Vinkovcima

0

Hajduk je u Vinkovcima u 3. kolu Hrvatske nogometne lige pobijedio Cibaliju s 2:1 (0:0) golovima Nikole Vlašića i Ahmeda Saida. Smanjio je Frane Vitaić.

U 3. minuti nakon kornera je Zgrablić pucao nogom, a lopta je prošla pored desne stative Stipice. U 5. minuti je Štrkalj glavom poslao loptu na isto mjesto. Hajduk je prvi put zaprijetio u 11. minuti kada je Vlašić prebacio Zgrablića i s ruba kaznenog prostora tukao preko gola. Nakon četvrt sata igre počela je kiša, nad Vinkovce se sručio pravi ljetni pljusak. Kiša kao da je ohladila nogometaše pa, unatoč inicijativi Hajduka, do poluvremena više nije bilo izrazitih prilika.

U nastavak je Carillo ušao sa Saidom umjesto Ohandze, koji bi mu mogao zatrebati u četvrtak u uzvratu s Brondbyem. U 55. je Plum opalio s 25 metara, a Stipica je odbio loptu. Natrčao je Dabro i pogodio vanjski dio mreže, ali je već bilo označeno zaleđe. Minutu kasnije Hajduk je poveo. Hamza je dao loptu Vlašiću, koji ju je gurnuo u for za Saida, a ovaj je pravovremeno utrčao u prazan prostor i hladnokrvno s lijeve strane kaznenog prostora pored istrčalog Brkića pogodio suprotni kut. Plum je u 63. opalio iz slobodnog udarca, ali nije bio precizan. U posljednjoj četvrtini utakmice ušao je Savvas kako bi Radošević odmorio pred Brondby. U 69. minuti je Štrkalj pucao glavom nakon kornera, a Stipica odbio u novi korner. Utakmica je riješena u 76. minuti. Hamza je gurnuo loptu za Saida, a zastavica pomoćnog suca ostala je spuštena. TV snimka sugerira da je bio ofsajd. Said je lijevo imao Vlašića, ali je želio sam završiti akciju, Brkić je odbio loptu, no samo do Vlašića koji je smjestio otpadak u mrežu. Deset minuta prije kraja igru je napustio najbolji pojedinac susreta Nikola Vlašić. Ušao je Jandrek. U 82. minuti iznenada su Vinkovčani smanjili. Opalio je s 35 metara Ante Vitaić, lopta je odskočila ispred Stipice i od stative mu se odbila u mrežu. No, za razliku od dvoboja s Interom u Zaprešiću, Hajduk u Vinkovcima ipak nije prosuo bodove.

Hajduk je nastupio u sastavu StipicaJuranović, Carbonieri, Nižić, FomitschowRadošević (od 68. Savvas), Šehić, Kožulj, HamzaVlašić (od 81. Jandrek), Ohandza (od 46. Said).