Hajduk svladao Osijek 3:1

0

U derbi utakmici 16. kola HNL-a nogometaši Hajduka su na Poljudu svladali Osijek 3-1 (1-1) čime su  su tog suparnika pobijedili nakon čak dvije godine i dva mjeseca.

Emir Sahiti je doveo Splićane u vodstvo u 10. minuti, ali se Osijek vratio u igru golom u nadoknadi prvog poluvremena kada je volej u domaću mrežu smjestio Marin Leovac.

U nastavku su Hajduk do pobjede vodili Marko Livaja koji je u 69. zabio iz kaznenog udarca te Jan Mlakar koji je u 79. dao gol za konačnih 3-1.

Uz dvije utakmice više Hajduk se vodećem Dinamu približio na bod zaostatka, dok je od trećeg Osijeka pobjegao na sedam bodova. Vrijedi naglasiti da je u posljednjih osam međusobnih prvenstvenih utakmica Osijek dobio četiri puta, dok su četiri utakmice završile bez pobjednika.