Hajduk u kazahstanskom Kostanayu izgubio od Tobola nakon produžetka s 1:4.

0

Nakon 2:0 na Poljudu (dva gola Ljubičića), Hajduk je u kazahstanskom Kostanayu izgubio od Tobola nakon produžetka s 1:4. Hajduk je tako zapeo na prvoj prepreci u kvalifikacijama za UEFA Europa Konferencija ligu.

Hajduk se raspao nakon slučajnog gola u 56. minuti, te u sljedećih 15 minuta primio još dva gola i promašio penal. Sahiti je u nadoknadi odveo utakmicu u produžetak u kojem je Tobol zabio za prolaz.
Hajduk je igrao u sastavu: Kalinić – Lovrenčić, Vušković (od 83. Dimitrov), Simić, Čolina (od 83. Dolček) – Jairo (od 68. Biuk), Vuković, Krovinović, Sahiti – Mlakar (od 83. Diamantakos), Ljubičić (od 62. Elez).

U 9. minuti ubacio je Lovrenčić s desne strane, Mlakar je glavom na drugoj stativi s 5 metara promašio vrata. Iz slične je akcije Ljubičić na Poljudu nogom poentirao za 2:0.

U 22. je prvu veliku priliku u obje utakmice stvorio Tobol. Sergejev je ušao u kazneni prostor s lijeve strane i lijevom nogom pucao tik uz suprotnu stativu.

U 28. je opet Lovrenčić ubacio zdesna, lopta se odbila do Sahitija koji s lijeve strane desnom nogom s 11 metara nije pogodio suprotne rašlje.

U 56. minuti Tobol je poveo. Jovančić je pucao s 25 metara, lopta je „očešala” Vuškovića i prevarila Kalinića.
Samo 5 minuta kasnije nestala je prednost Hajduka. Tošić je proigrao Sergejeva koji je s lijeve strane kaznenog prostora pored Vuškovića sa 7 metara pogodio za 2:0.

U 67. je Tobol zabio i treći gol. Brigido je ubacio s lijeve strane, a Sergejev glavom s 8 metara iz pozicije koja je „mirisala” na zaleđe pogodio mrežu.

Sahiti je dvije minute kasnije srušen u kaznenom prostoru Tobola, ali Krovinović nije realizirao kazneni udarac. Obranio je njegov udarac vratar Mokin, kao i odbijanac Mlakara.

Do kraja je Hajduk jalovo napadao sve do 94. minute. Biuk je ubacio s lijeve strane kaznenog prostora, domaći su loptu odbili do Sahitija koji je s 14 metara pogodio desnu stranu Mokinove mreže. Kako je ukinuto pravilo gola u gostima, ušlo se u produžetak.

U 102. je Biuk nakon prodora pucao pored kazahstanskog gola. U 118. je Tagybergen s 25 metara iznenadio Lovru Kalinića i Hajduk se oprostio od Europe.