Hajduk u Velenju remizirao s Rudarom

0

Hajduk je u prijateljskoj utakmici povodom 70. rođendana slovenskog Rudara u Velenju odigrao 1:1 protiv momčadi svog bivšeg trenera Marijana Pušnika. Bijeli su bili bolji, ali je zakazala realizacija, pa je prvi poraz na pripremama izbjegnut tek u 90. minuti golom Stanka Jurića.

Hajduk je u prvom poluvremenu stvorio niz izglednih prilika, ali je domaći vratar Pridigar sačuvao mrežu, a pogodak koji je na pas Tudora u 16. minuti postigao Gyurcso poništen je zbog vrlo dvojbenog ofsajda. Slovenski suci tolerirali su oštru igru Rudara i propustili kartonima sankcionirati nekoliko grubih prekršaja, neprimjerenih prijateljskoj utakmici. U 30. minuti Rudar je poveo iz svoje prve ozbiljne akcije. Radić je povukao kontru po desnom krilu, s gol-aut crte uspio pored Borje Lopeza ubaciti loptu u kazneni prostor, a na drugoj stativi je Tučić pobjegao Beširoviću i pogodio nebranjeni dio mreže. Bio je to prvi gol koji je Hajduk primio na pripremama za novu sezonu (Orkan u Dugom Ratu 9:0, Gornik Zabrze na Poljudu 4:0, Vereya Stara Zagora u predgrađu Maribora 3:0).

Drugo poluvrijeme nije bilo toliko sadržajno. U 66. minuti Šego u padu nije uspio okruniti akciju Palaverse i Bradarića, a u 70. minuti je vratar Hajduka Ljubić iz dva pokušaja uspio odbiti u korner udarac Šimunca. U 75. je dojučerašnji junior Dinama Dario Špikić izveo sjajnu minijaturu, prevario jednim potezom dva protivnička igrača, ali njegovom povratnom loptom Šego nije pogodio cilj. Hajduk je u završnim minutama dodao gas, vratar Malnar je skinuo zicere Šehića i Šege, ali je pravda zadovoljena u 90. minuti kad je Teklić ubacio iz kuta, a Stanko Jurić glavom izjednačio.

Rudar svoju prvu službenu utakmicu u prvom kolu kvalifikacija za UEFA Europa ligu igra već u četvrtak protiv momčadi Tre Fiori iz San Marina, a Hajduk se priključuje u 2. kolu kvalifikacija i 26. srpnja će na Poljudu dočekati finski Ilves iz Tamperea ili bugarsku Slaviju iz Sofije.

Hajduk je počeo u sastavu Duka – Juranović, Nižić, Lopez, Fomitchow – Bašić, Beširović, Caktaš – Tudor, Delić, Gyurcso. Od 61. minute su igrali Ljubić – Šehić, Ismajli, Vučur, Bradarić – Nejašmić, Jurić, Palaversa – Špikić, Šego, Teklić.