Hajduk-Zorya 0:1

0

Hajduk je u drugoj pripremnoj utakmici u Sloveniji izgubio od ukrajinske Zorye iz Luganska u Kidričevu s 0:1. Jedini strijelac bio je Forster nakon sata igre.

Nakon udarca iz kuta s desne strane, Forster je bio najviši u skoku i s vrha peterca proslijedio glavom loptu u suprotne rašlje. Hajduk je najbliže izjednačenju bio u 81. minuti nakon sjajnog prodora Juranovića i udarca Kalika, ali se dobrom intervencijom iskazao vratar Zorye Ševčenko.

Hajduk je nastupio u sastavu: Stipica, Tudor, Carbonieri, Lopez, Memolla, Radošević, Savvas, Barry, Vlašić, Erceg, Futacs. Sredinom drugog poluvremena aktivirane su pričuvne snage pa je sastav bio Letica, Juranović, Carbonieri, Bosančić, Fomitschow, Šehić, Kožulj, Kalik, Pešić, Jandrek, Ohandza.

Igrali smo dobro s loptom, htjeli smo stajati visoko, i posljednja linija i cijela momčad. Gradili smo igru od početka i moramo nastaviti u ovom smjeru, ali prije svega poraditi na završnici koja nam je nedostajala u današnjem susretu. Bili smo dobri do posljednjih 30-ak metara od protivničkog gola. Zorya je dobra momčad, ali imali smo i mi dobre šanse za postići pogodak. Moramo isprobati različite stvari da bi ih mogli ispraviti i poboljšati do prve službene utakmice. Ideja je bila graditi igru prema naprijed. Ja sam zadovoljan, naročito segmentima igre u kojima smo kontrolirali posjed. Primili smo gol iz prekida i na tome moramo raditi. To je sve normalno, pripremamo se za utakmicu 13. srpnja. Imam razloga biti zadovoljan, ali sam svjestan i što nije bilo dobro i na tome ćemo raditi. Ovo je pripremna utakmica, izvući ćemo pouke iz nje, rekao je nakon utakmice trener Hajduka Joan Carrillo.