Hezonja odigrao najbolju utakmicu karijere

0

Mario Hezonja ostvario je svoj dosad najbolji učinak u NBA ligi. To ipak nije pomoglo New York Knicksima da izbjegnu poraz kod Orlando Magica.

U Orlandu, gdje je započeo svoju NBA karijeru, Hezonja je bio posebno inspiriran. Za 34 minute ubacio je 29 poena. Pogodio je 10 od 17 šuteva za 2 i jedan od 5 pokušaja za 3 poena, te svih 6 slobodnih bacanja. Tome je dodao 9 skokova i 5 asistencija. Orlando je u 2. četvrtini otišao na 13 poena prednosti. U završnici 3. četvrtine New York se približio na 76:74, na što je Magic odgovorio s 11 poena zaredom za konačnih 114:110. Najbolji u pobjedničkim redovima bio je Crnogorac Nikola Vučević koji je također ubacio 29 poena, ali uz 13 skokova i 3 asistencije. Šut iz igre mu je bio 10-18, za tricu 1-3, a s crte slobodnih bacanja 6-8. Orlando je skočio na 7. mjesto Istočne konferencije s istim brojem poraza kao osmi Brooklyn i deveti Miami koji ima pobjedu manje. New York je posljednji, 15.

Bojan Bogdanović je s Indiana Pacersima dva puta u tri večeri nadigrao Detroit Pistonse. Nakon 111:102 u Indianapolisu, u Detroitu je bilo duplo uvjerljivije, 108:89. Gostima su pripale sve četiri četvrtine, a domaćoj momčadi nisu pomogla ni 52 poena tandema DrummondEllington. Bojan Bogdanović je 34 minute iskoristio za 17 poena, 4 skoka i 3 dodavanja. Promašio je sva tri pokušaja trice, ali je za dva poena gađao 7-12 i dodao 3 slobodna bacanja uz jedan promašaj. Indiana se tako odvojila od Detroita na 5. mjestu Istočne konferencije i ostala izjednačena s četvrtoplasiranim Bostonom koji je slavio u Miamiu sa 112:102. Boston će u prvom krugu doigravanja igrati s Indianom, a još je otvoreno pitanje tko će imati prednost domaćeg parketa u eventualnoj majstorici.

Dario Šarić je za 30 minuta upisao 14 poena, 5 skokova i 3 asistencije u pobjedi Minnesota Timberwolvesa u Dallasu sa 110:108. Mavericksima nije pomoglo ni 27 poena, 12 skokova i 6 asistencija Slovenca Luke Dončića. Minnesota je preskočila LA Lakerse na 10. mjestu Zapadne konferencije, dok je Dallas 13.

Dragan Bender upisao je 7 poena, 7 skokova i 3 asistencije u domaćem porazu Phoenix Sunsa od Utah Jazza s 97:118. Phoenix je na Zapadu posljednji, 13., a Utah 5. Ivica Zubac upisao je 5 poena, 8 skokova i jednu asistenciju u domaćem porazu LA Clipppersa od Houston Rocketsa sa 103:135. Houston je tako zadržao 3. mjesto u Zapadnoj konferenciji, dok su Clippersi 6.