Hezonja odličan u pobjedi Magica

0

Hrvatski košarkaški reprezentativac Mario Hezonja odigrao je važnu ulogu u pobjedi Orlando Magica protiv Boston Celticsa sa 119:114 ostvarivši učinak karijere.

Hezonja je u završnici pogodio važnu tricu za vodstvo Orlanda 99:95. Na parketu je proveo 33 minute i 19 sekundi, upisao rekordnih 17 poena uz 54% šuta (3-6 za 3 poena, 4 od 7 za 2 poena), uz 3 skoka i 3 asistencije.

Do svoje tek druge pobjede u 14 utakmica u 2016. Orlando je došao zahvaljujući seriji 18:2 u posljednjoj četvrtini, kojom su došli do prednosti od 108:97. Boston je u posljednjoj minuti zabio 12 koševa i primakao se na 117:114, ali to je bilo sve. Gosti su inače svoju najveću prednost imali u drugoj četvrtini (54:40). Orlando je tako uzvratio Celticsima za poraz u Bostonu dvije večeri ranije s 94:113.

Nakon poraza u Dallasu (78:91), Phoenix je smijenio trenera Jeffa Hornaceka. Sunsi su od 20. prosinca najgora momčad NBA lige s tek dvije pobjede uz 19 poraza u posljednjih mjesec i pol.