Hrvatska bez Eura

0

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija ostala je bez nastupa na završnom turniru Europskog prvenstva za igrače do 21 godine. Hrvatska je u odlučujućoj utakmici izgubila od Švedske 2:4.

Izabranici Nenada Gračana u Trelleborgu su sredinom prvog poluvremena poveli golom Stipe Perice na asistenciju kapetana Marija Pašalića. Samo dvije minute kasnije, Elez je skrivio kazneni udarac kojeg je u izjednačenje pretvorio Wahlqvist. U drugom su poluvremenu i jedni i drugi krenuli po pobjedu, jer bi remi na Euro odveo – Španjolsku. Švedska je bila bolja i zgodicima Olssona u 53., Hallberga u 58. i Strandberga u 64. za samo desetak minuta osigurala pobjedu. Poraz Hrvatske u završnici je ublažio Benković na ubačaj Halilovića.

Španjolska je s 5:0 nadigrala Estoniju i kao najučinkovitija drugoplasirana reprezentacija u 9 kvalifikacijskih skupina izborila doigravanje za Euro u Poljskoj u lipnju sljedeće godine. Švedska je osvojila 24 boda, Španjolska 23, a Hrvatska 20 bodova.