Hrvatska u četvrtfinalu, ispale Njemačka i Danska!

0

Hrvatska muška rukometna reprezentacija igrat će u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Francuskoj. Kauboji su u Montpellieru nadigrali Egipat s 21:19 (13:7).

Dobro je branio Pešić, radila je kontra, pa je Hrvatska u 20. minuti igre imala 9:4 i napad koji nije realiziran. Cindrić je u 24. minuti zabio za 12:5. Držali su naši prednost do 14:7, pa dozvolili Egiptu da s pet pogodaka zaredom vrati nadu u nastavak natjecanja. Jedanaest minuta ostala je Hrvatska bez gola nakon što je Egipat zaigrao puno agresivniju obranu. Došao je Egipat tri puta na dva gola zaostatka (14:12, 15:13, 16:14), a Hrvatska iskoristila igrača više i odvojila se na 18:14. Osam minura prije kraja, kod 20:16, isključen je Gojun na dvije minute, ali je Pešić obranio sedmerac i Hrvatska je ipak bez drame prošla dalje.

Švedska je razbila Bjelorusiju s 41:22 (24:11). Bjelorusi su poveli 1:1, držali se do 4:4, ali je već do poluvremena Švedska osigurala prolaz.

Mađarska je u neizvjesnoj završnici iznenadila olimpijskog pobjednika Dansku s 27:25 (13:12). Danska je prvu fazu natjecanja okončala s pet pobjeda u pet utakmica, ali protiv Mađarske nijednom nije povela, tek je pet puta u završnici prvog poluvremena i dva puta u završnici utakmice (23:23, 24:24) uspjela izjednačiti. Mađari su sredinom nastavka tri puta imali četiri gola prednosti (20:16, 21:17, 22:18) i na kraju zasluženo slavili.

Katar je iznenadio Njemačku s 21:20 (9:10). Bilo je to i jedino vodstvo koje je Katar imao. Do tada je samo 5 puta izjednačio rezultat, a Njemačka je sredinom drugog poluvremena imala i četiri gola prednosti, 17:13. Pet minuta prije kraja Njemačka je vodila 20:18 da bi do kraja Rafael Capote dao tri, a Njemačka nijedan gol! Poput Danske, i Njemačka je prvu fazu Svjetskog prvenstva zaključila s pet pobjeda, a petu je ostvarila baš protiv Hrvatske, 28:21.

U utorak će tako igrati Francuska-Švedska i Slovenija-Katar (pobjednici će se sastati u polufinalu u petak), te Španjolska-Hrvatska i Norveška-Mađarska (pobjednici će polufinale igrati u četvrtak).