Hrvatska deklasirana u Kopru

0

Dan nakon pobjede u Ivanić-Gradu (31:30), hrvatska muška rukometna reprezentacija u Kopru je izgubila od Slovenije sa 17:32 u posljednjoj provjeri pred Europsko prvenstvo u Poljskoj.

U prvom poluvremenu ništa nije nagovještavalo potpuni debakl Hrvatske. Dvije su se reprezentacije izmjenjivale u vodstvu da bi domaćin na poluvrijeme otišao s dva pogotka prednosti, 14:12. No u drugom je dijelu Hrvatska primila 18, a postigla tek 5 golova. Od 38. do 58. minute niti jedan! U tom je razdoblju Slovenija serijom 10:0 riješila utakmicu u svoju korist i, za razliku od naših rukometaša, napunila se samopouzdanjem uoči Eura.

Sloveniju su predvodili Marguč sa 7 i Gajić sa 6, Hrvatsku Štrlek s 4 gola. Za Sloveniju je Škof imao 7, Skok 8, za Hrvatsku Ivić 5, Alilović 4 obrane.

Ima dana kad je bolje ne izaći na teren. Za Hrvatsku je to bilo danas. Niti su oni toliko loši, niti smo mi toliko dobri. Utrošak energije u utakmici odigranoj 20 sati ranije, izostanak Duvnjaka i nedostatak motivacije doveli su do ovakvog rezultata. Nama je sve išlo, a Hrvatskoj malo toga, i nema načina ni trika da se to zaustavi. Kolegi Babiću i hrvatskim navijačima poručujem da budu mirni, imaju dobru reprezentaciju, neka im ovo bude opomena pred Europsko prvenstvo, rekao je izbornik Slovenije Veselin Vujović, inače trener PPD Zagreba.

Ovolika razlika nije realna, poraz je težak i neugodan, naročito s obzirom da je ovo bila posljednja utakmica pred Europsko prvenstvo. Ali ako svi izvučemo pouku, i ja kao izbornik i svi igrači, koliko je važna svaka lopta i dobar pristup, bit će dobro. Ako ne izvučemo pouku iz ovog jako teškog poraza, ako između nas ostanu neke stvari neriješene, bolje da ne idemo u Poljsku!, zaključio je hrvatski izbornik Željko Babić.