Hrvatska futsal reprezentacija pobijedila Azerbajdžan u Osijeku

0

Hrvatska malonogometna reprezentacija pobijedila je Azerbajdžan u Osijeku s 2:0 u 1. kolu C skupine Elitnog kruga kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Latviji. Rusija je sa 7:1 nadigrala Slovačku. Naši u četvrtak igraju sa Slovačkom, a u subotu s Rusijom. Pobjednik skupine ide na Svjetsko prvenstvo, a drugoplasirani u doigravanje.

Hrvatska je povela golom Luke Perića već u 4. minuti. Nakon nekoliko propuštenih prilika za povećanje prednosti, pobjedu je potvrdio kapetan Franko Jelovčić u 38. minuti kad je svojom slabijom, desnom nogom sa svoje polovice igrališta naciljao prazan gol. Žarko Luketin sačuvao je mrežu što je u futsalu na ovom nivou rijedak podvig.

Hrvatska je samo jednom nastupila na Svjetskom futsal prvenstvu, 2000. u Gvatemali.