Hrvatska i dalje bez pobjede

0

Hrvatska ženska vaterpolo reprezentacija pretrpjela je i četvrti uvjerljivi poraz na Europskom prvenstvu u Beogradu. Nakon Španjolske, Srbije i Italije, lako ih je dobila i Francuska. Bilo je 3:14 (1:5, 1:3, 0:3, 1:3).

Dvije minute igralo se bez gola da bi Francuskinje u sljedećih 80 sekundi zabile tri puta. Dvije minute prije isteka prve četvrtine, Anamarija Brnas je s igračem više poentirala za 1:4. Osam i pol minuta kasnije, Brnas je s iste, središnje pozicije, ali pri izjednačenim snagama pogodila za 2:8. U trećoj četvrtini naše djevojke nisu pronašle put do protivničke mreže. U drugoj minuti posljednje dionice, u strijelce se upisala i Tereza Balić s pozicije sidruna za 3:11. 15-godišnja golmanica Alexandra Ratković je imala 12 obrana.

Hrvatska će u utorak igrati s Njemačkom. Pobjeda vodi u borbu za 9., remi ili poraz u borbu za 11. mjesto. Posljednji će protivnik izabranicama Nikše Savina biti Portugal ili Turska.