Hrvatska ide u četvrtfinale!

0

Hrvatska je drugi put u povijesti u četvrtfinalu Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji.

U Nižnji Novgorodu je penalima nakon 1:1 svladala Dansku i igrat će sljedeće subote s Rusijom koja je na isti način eliminirala Španjolsku.

Hrvatska je imala priliku pet minuta prije kraja produžetaka, ali Modrić nije iskoristio jedanaesterac.

U raspucavanju je Subašić obranio tri penala iako je danski vratar Schmeichel obranio udarce Badelja i Pivarića. Odlučujući jedanaesterac za 3:2 realizirao je Rakitić. Hrvatska je s ukupno 4:3 prošla u četvrtfinale.

Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić nakon dramatične je pobjede protiv Danske izjavio je kako je Hrvatska zaslužila sreću u samom raspletu, ali i da nikome nije bilo lako gledati dramu. Dalić je naglasio kako je hrvatski put do slavlja bio iznimno težak. Izbornik se osvrnuo i na našeg idućeg suparnika u četvrtfinalu, Rusiju.

Čeka nas težak posao protiv domaćina koji je zasluženo među osam najboljih. Ne smijemo se opustiti, nego moramo biti još stabilniji. Nama je svaka utakmica finale, a Rusija ne bi prošla skupinu i izbacila Španjolsku da nešto ne vrijedi. Bit će to spektakl.”

Dalić je priznao kako igra hrvatske vrste protiv Danske nije bila blistava, ali i dodao kako se igralo na rezultat.

Istaknuo je kako je Danijel Subašić bio naš junak, ali i kako fascinira Modrićeva hrabrost i odlučnost da opet puca jedanaesterac nakon što je jednog promašio u 116. minuti.

Junak u pobjedi hrvatske reprezentacije protiv Danske u osmini finala svjetskog prvenstva u Rusiji bio je vratar Danijel Subašić koji je obranio čak tri jedanaesterca.

“Svaka čast dečkima, odigrali su tešku utakmicu. Bilo je teško, ali dobili smo na mišiće. Jedanaesterci su lutrija, a sad je lutrija bila na našoj strani. Drago mi je što sam pomogao Hrvatskoj i svom narodu donio veselje.”

Nakon što je u prve dvije utakmice SP-a bio proglašen igračem utakmice, hrvatski kapetan Luka Modrić umalo je postao tragičar u sinoćnjoj utakmici. Modrić je , u 116. minuti promašio kazneni udarac koji bi Hrvatskoj donio  pobjedu. No, prilikom raspucavanja jedanaesteraca je ponovo pucao i zabio. “Bila je ovo velika patnja, ali vratilo nam se nakon 2008. godine.”