Hrvatska izgubila od Kazahstana

0

Hrvatska malonogometna reprezentacija izgubila je od Kazahstana s 2:4 u svom prvom nastupu na Futsal Euru u Beogradu.

Izabranici Mate Stankovića tako će se u nedjelju morati vaditi protiv jednog od glavnih favorita natjecanja, Rusije, i tražiti pobjedu s barem dva gola razlike za plasman u četvrtfinale.

Kazahstan je poveo nakon 5 minuta igre. Taku je pogodio vratnicu, Jukić i Novak nisu stigli blokirati Douglasa koji odbijanac šalje u nebranjenu mrežu. Hrvatska je s(p)retno izjednačila minutu kasnije. Suton je s centra pronašao Matoševića na 5 metara od gola. Blokirao ga je vratar Higuita, ali se lopta od kazahstanskog kapetana Sulejmenova odbila ispred Matoševića koji je s dva metra lako gurnuo loptu u prazan gol.

Sulejmenov se iskupio samo 15 sekundi kasnije. Grcić je uz aut-crtu nepotrebno išao u oduzimanje lopte, Sulejmenovu se od ruke odbila u for i s ruba šesterca je zatresao mrežu Jukića. Uzaludni su bili prosvjedi s hrvatske strane, kao i minutu kasnije kad je mogao na drugoj strani biti sviran kazneni udarac za naše nakon prekršaja na Novaku.

Babić, Marinović, Grcić i Jelovčić propustili su izgledne prilike za novo izjednačenje, a kazna je stigla u 17. minuti. Uobičajeni napad Kazahstana, s vratarem Higuitom na protivničkoj polovici, Sulejmanov je po crti dao za Takua, čiji je udarac iz mrtvog kuta Jukić kratko odbio, a Novak nije stigao zatvoriti Žamankulova na odbijenoj lopti.

Prava je katastrofa prijetila našima u nastavku utakmice, naročito kad je Žamankulov u 27. minuti zabio za 4:1. Opet u akciji s igračem-golmanom, izrađenoj u četiri poteza za šut u prazan gol. Sedam minuta prije kraja, i Hrvatska je dala gol s Jelovčićem u dvostrukoj ulozi igrač-golman. Upravo je Jelovčić s lijevog krila pravodobno uposlio Sutona koji je pogodio s ruba kaznenog prostora.

Čestitke Kazahstanu na zasluženoj pobjedi, ali njihova igra s golmanom u polju predstavlja antipropagandu našeg sporta. Kada bi svi tako igrali, futsal nitko ne bi gledao. Utakmica se prelomila u 6. i 7. minuti, ali suđenje ne smijem komentirati. U drugom poluvremenu smo se u jednom trenutku raspali, nismo dobro stajali. Kazahstan je to znalački iskoristio, poveo tri razlike i mirno priveo utakmicu kraju. U posljednje 3-4 godine odigrali smo sa svim najboljim europskim reprezentacijama ili neriješeno ili ih pobijedili. Nećemo se predati ni protiv Rusije, pokušat ćemo ih iznenaditi bude li moguće, rekao je hrvatski izbornik Mato Stanković.