Hrvatska-Kanada 1:0

0

Hrvatska Davis kup reprezentacija u Osijeku je povela protiv Kanade s 1:0. Borna Ćorić nadigrao je Vaseka Pospisila, kojeg je izbornik Kanade Frank Dancevic poslao na teren umjesto nominiranog Petera Polanskya.

Ćorić je slavio s 3:6, 6:2, 6:3, 6:2 nakon 2 sata i 20 minuta igre. Pospisil je u 8. gemu došao do 0-40 i realizirao drugu priliku. Ćoriću gubitak prvog seta nije odnio samopouzdanje, otvorio je drugi set s 3:0 i čak imao loptu za 4:0. Set je zaključio novim breakom. I u treći set je Borna krenuo s 3:0, kod 5:2 je propustio set-loptu, a potom odservirao za set bez izgubljenog poena. U četvrtom setu je Pospisil zadržao servis za 1:0, a Ćorić s dva niza od po tri gema potvrdio ulogu favorita.