Hrvatska osigurala drugu medalju na svjetskom prvenstvu

0

Nakon trećeg dana svjetskog taekwondo prvenstva Hrvatska reprezentacija ima dvije medalje, a za dlaku joj  je pobjegla još jedna u posljednjim sekundama.

Kristina Tomić, članica Osvita plasirala se u polufinale kategorije do 49 kilograma pobjedama protiv Francuskinje Sarah Adidou prekidom 26:6, Azerbajdžanke Patimat Abakarove 12:3 te Tunižanke Ikram Dhahri 14:10 te se u večerašnjem polufinalu bori protiv dvostruke olimpijske pobjednice Wu Yingyu. Kristini je to druga svjetska medalja uzastopno nakon bronce prije dvije godine u korejskom Mujuu. S novim bodovima Kika će napraviti i novi iskorak prema plasmanu na olimpijske igre u Tokyo.

Hrvatska je imala još jednog jakog aduta za treće odličje dva dana prije kraja prvenstva, ali Nikita Glasnović je na dramatičan način na koncu ostala bez medalje u kategoriji do 57 kilograma. Niki je u prvom kolu bila slobodna, u drugom slavila protiv Zariye Kosimove 8:5, a u trećem protiv Tvaronaviciute 9:1. Borba za odličje ponudila je novu dramu sličnu onoj kada je Lena Stojković ostala bez odličja i vodstva 20:9 u posljednjoj minuti. Splićanka je povela 7:0, Kanađanka Skylar Park se vratila, ali se Nikita u posljednjoj rundi još jednom odvojila na 11:7 s koliko se ušlo u posljednjih deset sekundi. Skylar je s dva udarca u posljednje tri sekunde stigla na 11:11 da bi u ekstra rundi na zlatni bod Nikita izgubila i ostala bez medalje.

U kategoriji do 74 kilograma nastupio je i Toni Kanaet koji je u prvom kolu bio slobodan, u drugom uvjerljivo slavio protiv Leonarda Cheibana 18:3 i onda u osmini finala fizički potpuno potonuo i izgubio od Talijana Alesija.