Hrvatska pobijedila Srbiju i zakoračila prema drugom krugu

0

Hrvatski rukometaši pobijedili su Srbiju s 23:20 u drugom kolu C skupine Europskog prvenstva. Tako su zadržali nadu da će iz Szegeda izboriti drugu fazu natjecanja u Budimpešti. Francuska je nadigrala Ukrajinu s 36:23. U ponedjeljak Hrvatska mora pobijediti Ukrajinu. Pritom Francuska ne smije izgubiti od Srbije ili Srbija treba pobijediti Francusku s više od 7 golova razlike.

U skupini A u Debrecenu igrali su Crna Gora-Sjeverna Makedonija 28:24 i Danska-Slovenija 34:23. Danska je osigurala prvo mjesto, za drugo će igrati Crna Gora i Slovenija. U skupini E u Bratislavi igrali su Češka-Bosna i Hercegovina 27:19 i Španjolska-Švedska 32:28. Španjolska je prva, Češka i Švedska će igrati za drugo mjesto. U skupini F u Košicama Slovačka-Litva 31:26 i Rusija-Norveška 23:22. Rusija ima sva 4 boda, Norveška i Slovačka po 2.

U Szegedu je Hrvatska prvih 5 minuta dobila 3:0. Srbija je u 18. minuti povela 7:6, imala je i 9:8, ali je Hrvatska prvo poluvrijeme zaključila s tri gola zaredom. U 40. minuti naši su imali 14:11, u 44. 17:13, a deset minuta prije kraja 19:15. Propustili su naši dva napada, jedan je bio čisti zicer. Bilo je i 23:18, pola minute do kraja imali su napad kod 23:19, ali su Srbi uzeli loptu i golom u posljednjim sekundama povećali svoje izglede za plasman u drugi krug. Ipak, trebat će im pobjeda protiv Francuske.