Hrvatska pobjednik Srebrne europske lige!

0

Hrvatska muška odbojkaška reprezentacija ostvarila je najveći uspjeh u posljednjih desetak godina trijumfom na završnom turniru Srebrne europske lige u Skopju. Hrvatska će tako dogodine igrati u Zlatnoj ligi.

Nakon što je u skupini zauzela drugo mjesto iza Bjelorusije, s 5 pobjeda i samo jednim porazom (od Bjelorusije u Splitu), Hrvatska je u polufinalu preokretom svladala Makedoniju s 3:2 (21:25, 22:25, 25:22, 25:20, 15:9), a u finalu Bjelorusiju s 3:1 (25:16, 20:25, 26:24, 25:23).

Prvi set protekao je u potpunoj dominaciji hrvatske reprezentacije, koja je i drugi set držala pod kontrolom do 18:18 kad je Bjelorusija s pet poena u nizu izjednačila na 1:1. Prva dva međusobna susreta, u Minsku i Splitu, s po 3:1 su pripala reprezentaciji koja je izgubila prvi set. Hrvatska ipak nije dozvolila da se taj scenarij i treći put ponovi. U trećem setu je Bjelorusija spasila četiri uzastopne set-lopte i s 24:20 došla do 24:24. Ali Danijel Galić je poentirao od bloka za 25:24, a potom preciznim servisom donio 2.1. U četvrtom setu Hrvatska je držala 2-3 poena prednosti i na kraju zasluženo slavila.

Leo Andrić proglašen je najboljim igračem turnira, a uz njega su u idealnu postavu uvršteni i Ivan Mihalj i Danijel Galić.

Ne mogu riječima opisati koliko sam sretan i ponosan na moju momčad. Odigrali smo nevjerovatnu utakmicu. Ovo je za nas povijesni uspjeh, u posljednjih deset godina hrvatska odbojka nije imala ovakav rezultat. Umorni smo, ali ćemo svakako proslaviti trijumf u Skopju, izjavio je kapetan Tsimafei Zhukouski.