Hrvatska u polufinalu Svjetskog rukometnog prvenstva !

0

Hrvatska rukometna reprezentacija plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva nakon što je pobijedila Španjolsku s 30:29 (17:15).

Polufinale se igra u petak s početkom u 20:45 u Parizu, a protivnik naše reprezentacije bit će Norveška.

U drugom polufinalu igrat će domaćin Francuska koja je pobijedila Švedsku i Slovenija koja je eliminirala Katar.

Kauboji su prvi put poveli kada je Domagoj Duvnjak zabio za 5:4. Čitavo prvo poluvrijeme igralo se gol za gol, a naša reprezentacija ostala je bez Luke Šebetića koji se ozlijedio. Na njegovo mjesto ušao je Luka Stepančić. Španjolska je izjednačila sedam minuta prije kraja, Hrvatska je ubrzo dovela na plus dva prednosti te je u zadnju minutu ušla s golom prednosti no promašila je napad, pa je Španjolcima ostalo 40 sekundi za produžetak. Srećom, nisu uspjeli te Hrvatska slavi veliku pobjedu.

Marko Mamić koji je postigao devet pogodaka proglašen je igračem utakmice. Luka Cindrić je dodao pet, Zlatko Horvat četiri, a Željko Musa i Domagoj Duvnjak po tri gola. Stevanović je sakupio devet obrana.