Hrvatska sačuvala nadu za Tokio

0

Hrvatski rukometaši su velikim preokretom u drugom poluvremenu svladali Portugal s 25:24 (9:12) u drugom kolu olimpijskog kvalifikacijskog turnira u Montpellieru.

Portugal je u 35. minuti vodio 16:10. Serijom 6:1 u sljedećih 10 minuta naši su se približili na 17:16. Na ulasku u završnih 6 minuta Hrvatska je prvi put izjednačila, na 21:21. U 59. minuti stiglo je i vodstvo, 24:23. Portugalci su napadali bez golmana i ostali bez lopte, a Duvnjak je pogodio prazna vrata. Izjednačio je Portugal golom Branquinha s lijevog krila. Dvadeset sekundi prije kraja Cindrić je donio pobjedu, obrana je izdržala do kraja. Hrvatska je u prvih 36 minuta dala samo 10 (a primila 16), u završne 24 je zabila 15 golova (a primila 8).

Ako Francuska pobijedi Tunis, u nedjelju to mora učiniti i Hrvatska. Ali ni to neće biti dovoljno za plasman na Olimpijske igre, treba nam i pobjeda Francuske protiv Portugala.