Hrvatska se oprostila od Eura U-17 remijem protiv Španjolske

0

Hrvatska kadetska nogometna reprezentacija odigrala je u Kostreni 1:1 protiv Španjolske i tako se oprostila od Europskog prvenstva za igrače do 17 godina.

Hrvatska je porazima na Rujevici od Italije (0:1) i Turske (1:4) ostala bez izgleda za plasman u četvrtfinale, dok je Španjolska s dvije pobjede (Turska 3:2, nakon 0:2, te Italija 3:1) već nakon dva kola osigurala prvo mjesto u skupini A.

U dvoboj na Žuknici Hrvatska je ušla s više motiva i žara, što su izabranici Darija Bašića okrunili u 56. minuti lijepim pogotkom Davida Čoline. Španjolci su u završnici ipak dodali gas i u prvoj od tri minute sudačke nadoknade izbjegli poraz. Antonio Blanco je iskoristio rupu u hrvatskoj obrani i izbliza pogodio za 1:1.