Hrvatska-Argentina 2:2

0

Hrvatska-Argentina 2:2 rezultat je Davis Cup finala u Zagrebu. Juan Martin Del Potro svladao je nakon pet sati igre i velikog preokreta Marina Čilića.

Čilić je sjajno počeo, otvorio meč s 3:0, dobio 12 od prvih 14 poena u meču i sva četiri protiv servisa u prvom Del Potrovom gemu. Nekoliko Marinovih pogrešaka u petom gemu Argentinac nije iskoristio pa je Čilić uz čak pet spašenih break lopti došao do 4:1. Nažalost, dva gema kasnije Čilić je propustio loptu za 5:2 i izgubio servis. Tie-break je Marin otvorio s 5:0 i 6:2, Del Potro je izvukao dvije set-lopte da bi Čilić poenom protiv servisa zaključio set nakon sata i 14 minuta igre. Čilić je više zabijao (21-10), ali više i promašivao (također 21-10).

U prvom gemu drugoga seta Čilić je izborio break-loptu, ali je promašio dvije forhend dijagonale. U petom je gemu Del Potro imao 40-30 i prednost, da bi Čilić osvojio 11 poena zaredom i osigurao dva servisa za 2:0 u setovima. Realizirao je prvi, uz dvije spašene break-lopte. U drugom je setu Čilić opet više zabijao (19-4), ali uz jednak broj pogrešaka (10-10).

Del Potro je probudio nadu argentinskih navijača sjajnim lobom kroz noge u prvom gemu trećeg seta. Poveo je 1:0, došao do 15-40, ali je Čilić s četiri poena zaredom zadržao servis. Novih prilika nije bilo sve do 6:5 za Del Potroa koji je došao do 0-40. Izvukao je Marin prve dvije set-lopte, ali ne i treću. 16-8 u izravnim poenima, ali i 16-7 u neprisiljenim pogreškama nije bilo dovoljno da bi se posao priveo kraju u tri seta.

U četvrtom je setu Čilić imao priliku kod 1:1, da bi u sljedećem gemu spašavao 15-40. Kod 4:4 i izjednačenja na servis Del Potroa (koji je prethodno imao 40-0), Argentinac je dobio opomenu zbog zadržavanja igre. Tražio je Orsanic objašnjenje, digao se i Krajan s klupe, pauza je potrajala pune dvije minute. Iskoristio je to Del Potro, došao do daha, a uskoro i do 5:4 i 0-40. Kao i u trećem setu, Čilić je izvukao dvije set-lopte, ali je treća bila kobna. Omjer izravnih poena bio je opet na strani Čilića (14-10) uz neznatnu razliku u pogreškama (16-15).

Kao i u petak s Federicom Delbonisom, ovaj put bez “toilet breaka“, Čilić je zadržao koncentraciju i načinio break na startu petog seta. Pomogao je i Del Potro dvostrukom pogreškom kod 15-40. Ali Argentinac je odmah uzvratio i izjednačio na 1:1. A kod 4:3 je izborio 15-40 i oduzeo Čiliću servis. Bez izgubljenog poena Del Potro je odservirao za meč.

Treći je ovo poraz Marina Čilića u mečevima u kojima je vodio 2:0 u setovima. Sva tri su se dogodila u posljednjih pet mjeseci – Federer u Wimbledonu, Sock u Portlandu i Del Potro u Areni Zagreb.