Hrvatska-Švedska 72:56

0

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija 72-56 (18-6, 23-14, 17-25, 14-11) pobjedom protiv Švedske u susretu 1. kola skupine D igranom u KC “Dražen Petrović” započela je svoj nastup u kvalifikacijama za EuroBasket 2021. godine koji će se održati u Gruziji, Češkoj, Italiji i Njemačkoj.

Mateo Drežnjak je sa 16 koševa bio najefikasniji u sastavu Hrvatske, dok je Tobias Borg ubacio 11 poena za Švedsku.

Hrvatska je utakmicu praktički riješila u prvih 15 minuta igre kada je ostvarila veliku prednost od 25 razlike (31-6).

U drugoj četvrtini  nastavio se niz švedskih promašaja i izgubljenih lopti što je Hrvatska iskoristila za bijeg na velikih +25.  Sve do sredine treće četvrtine igra Hrvatske bila je besprijekorna, a onda je došlo do blagog opuštanja što je Švedska iskoristila te serijom pogodaka  zaključila sa 12 uzastopnih poena kojima je smanjila na 58-45.

Ipak, u posljednjih 10 minuta  Hrvatska je ostvarila sigurnu pobjedu na startu kvalifikacija. U drugom susretu ove skupine Nizozemska je iznenađujuće u Ankari svladala Tursku sa 72-65 (18-17, 23-21, 13-16, 18-11).
Upravo će Nizozemska biti sljedeći suparnik Hrvatske  i to u ponedjeljak u Almereu.