Hrvatska teško s Italijom

0

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u Poreču je svladala Italiju s 28:20 (11:10) u posljednjoj provjeri pred odlazak na Svjetsko prvenstvo.

Kao i protiv Crne Gore dan ranije, kad je slavila s 34:22 (14:12), Hrvatska je odigrala slabo prvo i solidno drugo poluvrijeme. Počelo je s 3:0, ali je Italija držala priključak sve do 11:11 na početku drugog poluvremena. Do tada sterilni hrvatski napad se napokon probudio, u 41. minuti već je bilo 18:13. Primakla se Italija na 20:18, ali je u završnici s nekoliko kontranapada Hrvatska zaključila utakmicu s najvećom razlikom.

Luka Stepančić sa 7 golova, te vratari Marin Šego (7 obrana u prvom) i Filip Ivić (10 obrana u drugom poluvremenu) najzaslužniji su za pobjedu kojom je potvrđeno prvo mjesto na HEP Croatia Cupu. Izbornik Lino Červar izdvojio je još jednog igrača.

Prvo poluvrijeme nismo odigrali dobro. Bojali smo se malo i da se ne dogodi neka ozljeda. U drugom poluvremenu smo opet pokazali da možemo kad se „zalaufamo”. Ono što me čini malo zadovoljnim je što sam vidio i Duvnjaka da je živnuo. Polako, polako, polako se vraća. On nam je jako bitan, kao i svaki drugi igrač. Moramo djelovati kao tim. Ali naše misli su prema Islandu, prema prvom kolu Svjetskog prvenstva. U našim promišljanjima je njihova igra i kako im se suprotstaviti. Ovakvi turniri par dana prije prvenstva su malo i taktički u smislu da se neke stvari i skrivaju. Sve u svemu, ovdje smo dobili ono što smo mislili da ćemo imati, rekao je Červar.

Island je u posljednjoj provjeri svladao Brazil s 33:29, Makedonija Srbiju s 28:27, Japan je izgubio od Tunisa s 31:34, a Španjolska je tukla Bjelorusiju s 40:29. To su, uz Bahrain, protivnici Hrvatske u Minhenu.