Hrvatska treća na Volvo kupu u Budimpešti

0

Hrvatska muška vaterpolo reprezentacija zauzela je treće mjesto na Volvo kupu u Budimpešti. U završnom, 3. kolu Hrvatska je izgubila od domaćina Mađarske sa 7:9 (6:1, 1:2, 0:3, 0:3).

Nakon remija s Crnom Gorom (7:7) i pobjede nad Slovačkom (17:3), Hrvatska je trebala pobjedu s najmanje 6 golova razlike za prvo mjesto na turniru jer je Crna Gora nadigrala Mađarsku s 9:4, a Slovačku s 18:3. Za drugo je mjesto našima bio dovoljan i bod. Odlično su počeli izabranici Ivice Tucka, prvu četvrtinu dobili 6:1 i činilo se da će bez poteškoća doći do prvog mjesta. Ali Mađari se nisu dali, u drugom su poluvremenu dominirali i stigli do pobjede i drugog mjesta. Tri gola za Hrvatsku dao je Sandro Sukno, a po jedan Kristijan Milaković, Luka Lončar, Anđelo Šetka i Ivan Buljubašić.

Dok se igrao vaterpolo, mi smo vodili 6:1. Kad su suci iz samo njima znanih razloga taj sport preusmjerili u ragbi, nismo se snašli i izgubili smo utakmicu. Trebamo iz toga izvući pouke, ali što se tiče ukupne slike bilo je tužno i ružno. Ovo zaista nije vaterpolo, izjavio je za Radio Dalmaciju izbornik Ivica Tucak.

Crna Gora je osvojila 7 bodova, Mađarska 6, Hrvatska 4, a Slovačka 0 bodova. Za Hrvatsku je ovaj turnir poslužio kao priprema pred nastavak Svjetske lige i utakmicu 4. kola u kojem naši u utorak u 18 sati u Ateni igraju s Grčkom. Grčka je jedini konkurent Hrvatskoj za prvo mjesto B skupine i plasman na završni turnir. Naši su u prvom kolu bili bolji s 11:6 pa bi i poraz manjom razlikom bio ravan pobjedi, s obzirom na veliku razliku u kvaliteti u odnosu na Nizozemsku i Francusku koje Hrvatska dočekuje u ožujku i travnju.