Hrvatska trijumfirala u Kazahstanu!

0

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija pobjednik je 3. jakosne skupine FIVB World Grand Prixa. U finalu je u Almatyu Hrvatska bila bolja od Kazahstana s 3:0 (25:19, 29:27, 25:16).

U prvom je setu Hrvatska stalno vodila, Kazahstan je tek uspio izjednačiti na 7:7 da bi naše djevojke otišle na 21:14. I drugi set je bio pod kontrolom sve do 19:11, kad opuštanje u redovima hrvatske reprezentacije domaće koriste i dolaze do 21:21, a zatim blokom Anikonove na Miri Topić i do vodstva 23:22. Imao je Kazahstan i dvije set-lopte, kod 24:23 i 25:24, koje je poništila Samanta Fabris i tome dodala poen za prvu set-loptu Hrvatske, 26:25. Shenberger je izjednačila, Anarbajeva blokirala Miu Jerkov za još jednu set-loptu Kazahstana. Izbornik Aksentijević odgovorio je zamjenom tehničara, umjesto Ane Grbac ušla je Bernarda Brčić. Isplatilo se to – Fabris je prošla, Anarbajeva promašila, a Samanta Fabris još jednim prolazom donijela 2:0 u setovima.

U trećem je setu Kazahstan poveo 2:1, a Hrvatska osvojila 6 od sljedećih 7 poena za 7:3. Domaće su izjednačile na 8:8, Hrvatska se opet odvojila s četiri poena u nizu (Fabris, Grbac izravno iz servisa, Topić i Strunjak) i držala prednost do 14:10, kad domaće uzvraćaju s tri poena u nizu. Još jedan sjajan potez Aksentijevića, odmorio je Miu Jerkov i uveo Karlu Klarić koja je prolazom i s dva uzastopna bloka vratila Hrvatsku na četiri poena prednosti. Serija se protegla na 7:0, kod 21:13 sve je bilo jasno. Priliku je na kraju dobila i sedamnaestogodišnja Lea Cvetnić, koja je s dva servisa zaključila priču. Hrvatska će tako sljedeće sezone igrati u 2. jakosnoj skupini.