Hrvatske košarkašice u drugom krugu Eurobasketa

0

Hrvatske košarkašice izborile su plasman među 12 najboljih na Eurobasketu. U odlučujućoj utakmici za 3. mjesto skupine D u Strasbourgu Hrvatska je nadigrala Češku s 86:54 (27:22, 15:11, 30:12, 12:11).

Ivana Dojkić bila je najbolja igračica utakmice. Postigla je 24 poena uz 7 asistencija i 5 skokova. Iva Slonjšak je dala 18, Ivana Tikvić 17 uz 8 skokova, a Ana-Marija Begić 13 poena uz 10 skokova.

Nakon poraza od domaćina skupine Francuske (63:105) i Rusije (62:73), izabranice Stipe Bralića bile su bolje od Čehinja u svim segmentima igre. Češka je povela 3:1, izjednačila na 5:5 i 7:7, da bi Hrvatska serijom 9:2 došla do 27:17 na ulazu u zadnju minutu prve četvrtine.

Sljedećih 6 minuta Češka je dobila s 12:2 i opet izjednačila na 29:29. Ali naše su djevojke u tri minute odgovorile serijom 12:2 za 41:31. Na poluvrijeme se otišlo s 42:33. Treću četvrtinu je Hrvatska otvorila s 11:0 u tri minute za okruglih 20 razlike, 53:33. U drugoj minuti četvrte četvrtine bilo je okruglih 30 razlike, 75:45. U završnih 5 minuta ušlo se s 84:50…

Hrvatska će u ponedjeljak igrati protiv Bosne i Hercegovine koja je osvojila drugo mjesto u skupini C. Pobjeda vodi u četvrtfinale na boljeg iz dvoboja Francuska-Rusija.