Hrvatske rukometašice na korak od plasmana u polufinale

0

Hrvatske rukometašice su u 4. nastupu na Europskom prvenstvu u Danskoj ostvarile i četvrtu pobjedu. Nakon Mađarske, Nizozemske i Srbije, u Koldingu su nadigrale i Rumunjsku s 25:20 i tako došle na korak od plasmana u polufinale.

Izmjena rasporeda kojom su im oduzeta tri slobodna dana odrazila se na naše rukometašice u otvaranju utakmice. Rumunjska je u 18. minuti povela 8:4. Ali Hrvatska je odgovorila sa 7:0 u sljedećih 7, odnosno 10:1 u sljedećih 11 minuta za 14:9. Uspjele su se Rumunjke sa 17:11 u 36. približiti na 19:17 u 48. minuti, ali to je bilo sve.

Sinjanka Valentina Blažević je dala 7 golova, po 4 su zabile Ćamila Mićijević, Katarina Ježić i Larissa Kalaus. Po dva su dale Dora Krsnik i Josipa Mamić, a po jedan Andrea Šimara i Ana Debelić. Tea Pijević je imala 9 obrana dok je Lucija Bešen obranila jedan sedmerac.

Hrvatska će u subotu u 18.15 igrati s također još neporaženom Norveškom, a u utorak u istom terminu s Njemačkom.