Hrvatske rukometašice osvojile brončanu medalju!

0

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija osvojila je brončanu medalju pobjedom protiv domaćina Eura Danske u Herningu s 25:19 (11:11).

Hrvatska je povela 3:0 i 4:2 pa, kao u polufinalu s Francuskom, 10 minuta ostala bez gola. Odgovorile su naše djevojke serijom 4:0 i okrenule 4:7 na 8:7. Danska je uspjela još dva puta povesti (9:8, 10:9) i tri puta izjednačiti (11:11, 17:17, 18:18). Rezultat je posljednji put bio izjednačen na ulasku u završnih 20 minuta. Sljedećih 17 minuta Hrvatska je dobila sa 7:0 za najveći uspjeh našeg ženskog rukometa.

Katarina Ježić i Stela Posavec su dale po 5 golova, Ana Debelić 4, Ćamila Mićijević 3, Josipa Mamić, Dora Krsnik i Paula Posavec po 2, a Dejana Milosavljević i Andrea Šimara po 1. Tea Pijević je imala 15 obrana.