Hrvatski košarkaši u polufinalu olimpijskog kvalifikacijskog turnira u Splitu

0

Hrvatski košarkaši svladali su Tunis sa 75:70 i tako ušli u polufinale olimpijskog kvalifikacijskog turnira u Splitu.

U subotu će u 16 sati igrati protiv Njemačke koja je sa 69:67 protiv Rusije osvojila prvo mjesto skupine A. U 12.30 će se sastati Brazil i Meksiko. Finale je u nedjelju u 16 sati.

Hrvatska je prvo poluvrijeme dobila 42:28 da bi Tunis treću četvrtinu dobio s 29:14. Nakon početnih 3:0 i 5:2, tih 57:56 bilo je tek treće vodstvo Tunisa na utakmici. Ujedno i posljednje. Bogdanović je pogodio tricu na ulazu u završnih 8 minuta za 59:57 i Hrvatska je do kraja držala 2-4 poena prednosti. Tunis je pritom propustio nekoliko prilika za izjednačenje ili vodstvo.

Hezonja je ubacio 27 poena uz 8 skokova, Žižić 14 poena uz 12 skokova, Bogdanović također 14 poena. Jednu od ključnih rola odigrao je Pavle Marčinković sa 7 napadačkih skokova i ključnom tricom 25 sekundi prije kraja.