Hrvatski rukometaši remizirali s Japanom

0

Hrvatski rukometaši odigrali su s Japanom 29:29 u prvom kolu C skupine Europskog prvenstva u Egiptu. Bod je spasio Čupić iz sedmerca 9 sekundi prije kraja. Katar je s 30:25 pobijedio Angolu s kojom će Hrvatska igrati u nedjelju.

Hrvatska je povela 1:0 i izjednačila na 2:2. Do kraja prvog poluvremena dominirao je Japan, od 7:2 i 12:7 do čak četiri prednosti od 6 golova (14:8, 15:9, 16:10, 17:11). Do poluvremena su se naši približili na 17:14, sredinom drugog poluvremena na 22:21, a 12 minuta prije kraja izjednačili na 23:23. Do kraja se igralo gol za gol, Hrvatska je imala 4 napada za vodstvo u završnih 10 minuta, a kod 28:28 je japanski vratar obranio zicer Čupiću minutu i pol prije kraja. Japan je realizirao napad za 29:28, a Čupić se za promašeni zicer iskupio realiziranim sedmercem za 29:29.