Hrvatski rukometaši slavili protiv Crne Gore

0

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je u “generalci” za predstojeći EURO u Splitu selekciju Crne Gore s 25-22 (13-10).

Crnogorci su bolje započeli drugi dio i u 42. minuti došli na samo pogodak razlike (16-15), u 46. minuti je naš vratar Ivan Pešić dvaput branio šut za izjednačenje, dok je Hrvatska upala u krizu u napadačkoj igri. Srećom, s tri gola Zlatka Horvata Hrvatska se napokon šest minuta prije kraja odvojila na 24-20, što je bilo dovoljno za pobjedu.

Kod Hrvatske je najviše zabio Manuel Štrlek (5), Duvnjak je zabio 4, Luka Stepančić, Ivan Čupić i Luka Cindrić po tri gola, Marko Kopljar dva, a Igor Vori i Igor Karačić su postigli po jedan gol.

Izbornik Lino Červar trebao bi u subotu  objaviti i konačan popis za EURO.

Sva sredstva od ovog susreta, kojeg je u Spaladium Areni pratilo oko 10 tisuća gledatelja, namijenjena su Klinici za dječju kirurgiju KBC-a Split, pa je i to bila lijepa gesta hrvatske rukometne reprezentacije.