Ispali Čilić i Karlović

0

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić u prvom kolu ATP turnira u Acapulcu poražen je od Amerikanca Ryana Harrisona s 3:6, 6:3, 2:6.

U dvoboju koji je trajao jedan sat i 45 minuta Čilić nije imao previše šansi za pobjedu. U odlučujućem setu američki kvalifikant je načinio dva breaka i rutinski priveo meč kraju. Ovo je bio njihov treći međusobni susret i prvi poraz našeg tenisača.

Na istom turniru u Meksiku Ivo Karlović je predao meč Slovencu s britanskom putovnicom Aljažu Bedeneu, koji je prvi set dobio 6:4. U drugom setu pri vodstvu od 2:1 Karlović je predao meč zbog ozljede. Zanimljivo, i zadnji njihov međusobni susret u Beču krajem 2011. godine Karlović je predao nakon gubitka prvog seta.

Mirjana Lučić Baroni plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Acapulcu nakon što je na otvaranju sa 6:2, 6.3 pobijedila Amerikanku Irinu Falconi. Uvjerljiva partija naše tenisačice koju sutra čeka Britanka Johanna Konta, 26. na WTA ljestvici

Na ATP turniru u Dubaiju Hrvatska ima dva predsatvnika u osmini finala. Nakon što je s dva puta po 6:4 svladao Čeha Jana Veselya, Borna Ćorić će danas igrati protiv njemačkog rutinera Philippa Kohlschreibera, koji je nedavno u Rotterdamu pobijedio Marina Čilića. U prijestolnici Ujedinjenih Arapskih Emirata Franko Škugor je stigao do trijumfa karijere. U prvom kolu je nakon 0:2 dobio devet gemova zaredom protiv Rusa Teimuraza Gabašvilija i susret mirno priveo kraju. Šibenčanin, koji je dugo imao problema s ozljedama prošao je kvalifikacije ovog vrlo jakog ATP tunrira i danas će u osmini finala igrati sa Švicarcem Wawrinkom, inače drigom nositeljem.